СУЧАСНІ ЦИФРОВІ BIM-ІНСТРУМЕНТИ

Руслан ШМАГАЙ, керівник ВІМ відділу «Будова» та Олексій МУРАШКО, доктор технічних наук, ГО «Альянс відновлення України» під час ІІІ-й МІЖНАРОДНИЙ BIM-ФОРУМ: GLOBAL REBUILD INITIATIVES на прикладі власного BIM-стандарту показали, як можна реалізувати контроль будівництва, унеможливлюючи корупційну складову.

За словами спікерів, BIM5D-стандарт Well-being ConTech розробили економісти для економістів, тому документ визначає усі особливості фінансового напрямку. Також враховано деталі, на які часто не звертають увагу проектувальники, але необхідні для ефективного prefab-будівництва. Стандарт навіть зважає на кількість цементу для замонолічування вузлів. Ця інформація потрапляє у кошториси та доступна в реальному часі. Достатньо виділити опцію у відомості, щоб побачити її на 3D-моделі.

Додатково експерти створили зручний модуль обробки BIM-моделі та зв’язку з ERP-системою компанії, BIM-шаблони і плагіни для автоматизації роботи, зібрали велику бібліотеку сімейств.

Хоча компанія розробляла стандарт для власного використання, проте готова поділитися напрацюваннями та досвідом для ефективного повоєнного відновлення країни.

ІНШІ НОВИНИ