ЗАСТОСУВАННЯ ГІС ТА BIM У ЦИФРОВІЙ ВИДАЧІ ДОЗВОЛІВ НА БУДІВНИЦТВО – КЕЙС М. РОТТЕРДАМ (НІДЕРЛАНДИ)

Rick KLOOSTER, засновник та CCO of Future Insight (NL) Future Insights, під час ІІІ-й МІЖНАРОДНИЙ BIM-ФОРУМ: GLOBAL REBUILD INITIATIVES на прикладі кейсу м. Роттердам (Нідерланди) розповів про застосування GIS та BIM у цифровій видачі дозволів на будівництво.

Разом із муніципалітетом Роттердама команда Rick KLOOSTER працювала над створенням відкритої міської платформи, яка є чітким осередком бази даних у 3D. На даний момент місто має вдосконалену цифрову модель. У вільному доступі інформація не тільки про будівлі, а й також дерева, світлові стовпи, підземні комунікаційні мережі, екологічні зони. Всі функції повністю засновані на відкритих даних.

У налаштуванні платформа універсальна, її можна інтегрувати у свій власний локальний механізм процесів. За словами Rick, досвід Роттердама зараз переймають близько дев’яти міст в Нідерландах. Також він зазначив, систему як базу для покращення процесу отримання дозволів можуть використовувати інші країни, незалежно від законодавчих норм чи стандартів. Наприклад, Естонія вивчає досвід команди Rick KLOOSTER для вдосконалення перевірок дозволів в країні.

ІНШІ НОВИНИ