ПОЄДНАННЯ BIM ТА GIS НА ПРИКЛАДІ М. ЦЮРІХ

Олександр Канівець, BIM менеджер з двадцятирічним досвідом, співвласник компанії ASKansulting, на ІІІ-й МІЖНАРОДНИЙ BIM-ФОРУМ: GLOBAL REBUILD INITIATIVES розповів про кейс з використанням GIS – просторої системи, яка створює, керує, аналізує та наносить на карти всі типи даних.

Упродовж двох років Олександр та його команда супроводжували містобудівний проєкт у Швейцарії. Завдання полягало концептуально перепланувати частину міста, а саме великий медичний кампус у центрі Цюріха.

Для здійснення окремих задач доводилося працювати в великою кількістю інформації та на її основі оптимізовувати модель. Роботу над проєктом спрощувала доступність до геоінформаційних даних, які знаходилися на спеціальному порталі. Вся інформація про кадастри, інженерні мережі, дороги, будівлі різного призначення була відкритою та безкоштовною. Дані ресурсу систематично оновлювалися.

За словами експерта, завдяки поєднанню BIM та GIS вдалося за тиждень зробити значну частину містобудівних задач. Працюючи над проєктом, було легко зрозуміти закономірності, взаємозв’язки та географічний контекст; оцінити придатність і можливості будівель. Покращена комунікація та ефективність даних заощадили час, сприяли кращому управлінню та прийняттю рішень.

Європейський проєкт підкреслив професійну візію Олександра Канівця: перед впровадженням BIM, потрібно обов’язково освоїти GIS. Бо GIS можна вважати первинною системою, яка дозволяє швидко отримати корисну інформацію з усіх типів даних та потім використовувати їх у BIM.

ІНШІ НОВИНИ