ЦИФРОВІ ДОЗВОЛИ НА  БУДІВНИЦТВО НА ОСНОВІ BIM – ПЕРЕВАГИ ДЛЯ МУНІЦИПАЛІТЕТІВ У ФІНЛЯНДІЇ

Anna-Riitta КАLLINEN, Керівник національного проекту RAVA3PRO та засновник ARK Consulting, на ІІІ-й МІЖНАРОДНИЙ BIM-ФОРУМ: GLOBAL REBUILD INITIATIVES наголосила, що неможливо все цифровізувати, якщо немає визначеної бази понять. Перед тим, як автоматизовувати процеси, потрібно встановити загальні правила та умови.

Фінляндія готується до дії нового будівельного закону, який робить IFC (Industry Foundation Classes — формат даних із відкритою специфікацією, розроблений buildingSMART) обов’язковим документом для отримання дозволу на будівництво. До цього часу команда Анни має підготувати національну платформу, де зберігатимуться дані та інформація про середовище усієї будівельної системи країни.

Шлях Фінляндії до впровадження дозволів на будівництво на основі BIM був тривалим. У 2018 році країна працювала над визначенням потреб процесу OpenBIM. Потім місто Вантаа та місто Ярвенпяа представили декілька перших пілотних проєктів щодо дозволу на будівництво на основі BIM. Упродож 2020-2021 рр. було зроблено перший національний набір нерухомості для нормативної (мінімальної) інформаційної моделі та досліджено процес отримання дозволу на будівництво на основі BIM. Лише минулого року представили перший національний варіант використання процесу отримання дозволу на будівництво на основі BIM.

Зараз триває проєкт RAVA3Pro, який визначає національні набори властивостей, випадки використання, правила перевірки, передбачає автоматичний дозвіл на будівництво на основі BIM та перевірку пілотів. Його головною метою є повністю автоматизований обмін даними з іншими державними системами.

ІНШІ НОВИНИ