ПОТОЧНІ ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРІОРИТЕТИ ЩОДО ЦИФРОВІЗАЦІЇ БУДІВЕЛЬНОГО СЕКТОРА

Зелені та цифрові ініціативи Європейського Союзу сильно впливають на будівельну екосистему, тому задача команди Pieter STAELENS – Офіцера з політики Європейської комісії, Генеральний директорат GROW – екосистема будівництва, переконатися, що ЄС впроваджує узгоджену політику, яка не завдасть шкоди стратегічній галузі. На цьому експерт наголосив під час ІІІ-й МІЖНАРОДНИЙ BIM-ФОРУМ: GLOBAL REBUILD INITIATIVES

Спікер пояснив, що діджиталізація для Євросоюзу не мета чи ціль, а засіб для досягнення більш екологічнішої, стійкішої будівельної екосистеми. Зокрема вона підвищує прозорість у державних закупівлях, даючи об’єктивніше порівняння тендерів.

Pieter STAELENS розповів, що європейці переконані в корисності діджиталізації, адже її переваги для будівництва доведені та продемонстровані багатьма науковими дослідженнями. Також цифровізація є також важливим аспектом, який приваблює, залучає молодь в екосистему будівництва.

Кібербезпека є однією з найбільш важливих проблем при впровадженні цифрових процесів, особливо в малих компаніях. Тому закликав не нехтувати правилом – захист від кіберзлочинців.

Дуже багато пан Pieter розповідав про проєкти та кейси. Серед них – довідник “Розрахунок витрат і вигод для використання інформаційного моделювання будівель у публічних тендерах”. Посібник можна завантажити тут: http://www.eubim.eu/cost-benefits/

Документ спрямований на те, щоб обґрунтувати впровадження BIM у державні закупівлі для окремих державних проектів, демонструючи витрати та вигоди з точки зору державних клієнтів.

Наприкінці свого виступу Pieter STAELENS поділився добіркою інших корисних матеріалів.

ІНШІ НОВИНИ