ВОРОЖИМ ДРОНАМ НЕ ЗУПИНИТИ ВІДБУДОВУ УКРАЇНИ

З резервного фонду державного бюджету виділено Харківській області 300 млн грн для ліквідації наслідків бойових дій і відновлення інфраструктури населених пунктів. А також 36,9 млн грн на відновлення об’єктів державної форми власності у місті Києві, які постраждали через ракетні атаки росії 10 жовтня.

Наразі на Київщині відбудовано близько 3000 об’єктів соціальної інфраструктури й житлового комплексу, на понад 1500 об’єктах тривають роботи.

Швейцарія готова відігравати активну роль у післявоєнній відбудові України, а також вже долучається до проєктів відновлення.

Зменшено плату за надання субкредитів громадам-учасницям проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», який підтримується Європейським інвестиційним банком. Громади зможуть отримати позики під 0,25% річних на проєкти термомодернізації.

Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 25%.

Видано перший кредит «єОселя». Кредит на однокімнатну квартиру в новобудові під 3% річних. Позичальницею стала поліцейська з Чернігова.

За місяць проведення аукціонів за новим законом держава заробила понад 1 мільярд гривень на приватизації державного майна. Усі ці кошти підуть на фінансування оборони.

В Україні набрала чинності нова методика ціноутворення в дорожньому будівництві. Зокрема, запроваджено обов’язкове складання відомості обсягів робіт, BOQ (Bill Of Quantity) за міжнародними системами вимірювання. У тому числі – розроблений британцями стандарт Civil Engineering Standard Method of Measurement (CESMM4).

Дорожники відремонтували в Одеській області 5-кілометрову ділянку автомобільної дороги Т-16-27 КПП “Серпневе” – Тарутине – Арциз – Саратадо до кордону з Республікою Молдова. Цей автошлях у воєнний час став важливою ланкою логістики українського експорту та ввезення гуманітарної допомоги.

На Сумщині за чотири місяці відновили міст у селі Бишкінь, який зруйнували російські окупанти.

IKEA виділила 1,7 млн євро, щоб підтримати локальні гуманітарні проєкти в Україні. Йдеться і про фінансові пожертви, і про натуральну допомогу.

В Амстердамі колишню в’язницю Bijlmerbajes перетворять на житловий комплекс з садами, використавши повторно тюремні решітки, двері та будівельні матеріали.

Саудівська Аравія розпочала будівництво серед пустелі проєкту The Line у Неомі, “місті майбутнього”.

ІНШІ НОВИНИ