
ПРОГРЕСИВНИЙ ВЧЕНИЙ ТА КЕРІВНИК

Будемо щирими. Спочатку цей допис мав починатися приблизно так: “Про видатних науковців найчастіше згадують у день народження. The Wall Ukraine відходить від такої традиції і запускає публікації про крутих та активних, добрих та щирих, відданих та перспективних особистостей, які роблять науку незалежної України реальною. Почесно відкриває нашу серію #людинауки Фаренюк Геннадій Григорович, директор Державного підприємства “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”, доктор технічних наук, професор, авторитетний вчений у галузі будівельної теплофізики та вивчення закономірностей тепломасообміну в будівельних конструкціях, виробах та матеріалах, голова технічного комітету стандартизації ТК 302 «Енергоефективність будівель і споруд», пропагандист передового світового досвіду щодо впровадження сучасних енергоефективних технологій”.Здобутки науковця вражаючі. Текст підготували. Маємо красиве фото. Все було би просто, якби ми в останній момент перед публікацією матеріалу не заглибилися у біографічну довідку Геннадія Григоровича. Шосте чуття спрацювало. Саме сьогодні, 2 листопада, народився доказовий експерт будівельної галузі Геннадій Фаренюк. Ба більше, святкує свій 70-річний ювілей. Щиро вітаємо Геннадія Григоровича! Зичимо нових здобутків та відкриттів. Міцного здоров’я та добра. Нехай усе вдається!
Хотіли зруйнувати стереотипи, а вийшло прекрасно! Всюди символи та знаки: два тижні тому ми випадково визначили 2 листопада, як дату публікації про науковий внесок Геннадія Фаренюка у розвиток будівельної галузі. Здійснювати практичні розробки. Втілювати законодавчі зміни. Створювати нові нормативні документи, програми, стратегії. Формувати та удосконалювати державні будівельні норми. Підхоплювати і запроваджувати світові практики. Популяризувати інновації. Ось такими речами наповнені щоденні будні Геннадія Григоровича. Він перетворив науку у захоплення свого життя.
Геннадій Григорович свідомо відданий ДП НДІБК. Сюди він пройшов інженером. А з лютого 2012 року призначений директором інституту. Тут заснував наукову школу з питань енергоефективності в будівництві. Завдяки його науковим роботам вирішуються проблеми забезпечення енергоефективності будівель і споруд на державному рівні – брав активну участь в підготовці інноваційного законопроекту «Про енергетичну ефективність будівель», розробленні пропозицій до проектів Методик та Порядків Кабінету Міністрів України щодо енергоефективності.Разом з австрійською організацією «e7 Energie Markt Analyse Gmbh» реалізовував науковий проєкт: Soft ware for Energy Passport in Ukraine (Програмне забезпечення для енергетичного паспорта в Україні) щодо розроблення комп’ютерної програми розрахунку енергетичного паспорта при проектуванні нового будівництва і термомодернізації житлових та громадських будівель в Україні. Ініціював створення Національного плану дій з енергоефективності житлових та громадських будівель згідно з Директивою 2006/32/ЕС Європейського Парламенту і Ради ЄС з ефективності кінцевого енергоспоживання та послуг енергопостачання. А створена під його керівництвом галузева програма підвищення енергоефективності у будівництві на 2010-2014 роки, стала програмою основи реалізації «Енергетичної стратегії України до 2030 року» у будівельній галузі.
Це не усі досягнення Геннадія Фаренюка, але наймасштабніші, вони набули загальнонаціонального значення. Щиро віримо, надалі Геннадій Григорович завзято продовжить дивувати професійну спільноту гучними дослідженнями та доказовими результатами.