ПОТРІБНО БІЛЬШЕ ПОВАГИ ДО ВІМ-ПРОЄКТУВАННЯ

Сьогодні будівельна галузь рухається до того, що без BIM буде важко побудувати щось сучасне. Таке передбачення висловив Дмитро Тищенко, головний конструктор ДАКК, м. Дніпро, виступаючи на 1-Й МІЖНАРОДНИЙ BIM-ФОРУМ «НІЩО НЕ ЗУПИНИТЬ ІДЕЮ, ЧАС ЯКОЇ НАСТАВ». Водночас, він зауважує, що ВIM-проектування не є панацеєю для проєктних робіт – їх терміни мегашвидкими не стануть. Найімовірніше, BIM дає не кількісні, а якісні переваги.

Враховуючи досвід, Дмитро назвав основні проблеми українського BIM-проєктування.Насамперед це пост-радянський менталітет, у якому проектування не є ключовим процесом досягнення результату. Неповага до дотримання етапів проєктування, коли етап розглядається не як ключ до успішної розробки та бюджетування проекту, а як якесь непорозуміння, яке треба зробити нашвидкоруч: зайти в експертизу, вийти і отримати дозвіл.

До глобальної проблеми Дмитро відносить використання неліцензованого програмного забезпечення. І навіть там, де вартість ПЗ невелика, в українських компаній справи з ліцензуванням все одно погані.BIM-проєктування потребує фахівців високого рівня – хотілося би кращої підготовки працівників та молодих спеціалістів. Вважайте “перемогою”, якщо знайшли та утримали гарного ВІМ-менеджера.

Спікер зауважив, по мірі того, як компанія ДАКК розвивалася в BIM, росла і складність об’єктів. Спочатку 3D-модель була корисна, потім без неї стало складно порозумітися з архітекторами. А зараз незрозуміло як проєктувати без BIM-сумісної моделі.

ІНШІ НОВИНИ